İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Telefon Uygulamaları

Bir ingilizce öğretmeni olarak hemen her gün öğrencilerime verdiğim tavsiyelerden biri de her gün dil öğrenmek için kendilerine kısa bir süre olsa dahi zaman yaratmalarıdır.  Doğal olarak, İngilizce öğrenmek için ne kadar fazla zaman ayırırsan o kadar hızlı öğrenebilirsin. Peki neden mobil uygulamalardan dil öğrenmelisin? Çünkü telefonumuz artık biz istesek de istemesek de hayatımızdaki en önemli teknolojik aletlerden biri haline geldi. Dolayısıyla, telefonlarımız hep yanımızda. İngilizce öğrenmek için cep kitabı, not defteri taşıma zorunluluğu artık yok. Akıllı telefonunda hem interaktif hem de etkin bir şekilde bu uygulamaları kullanarak İngilizce öğrenmeye başlayabilirsin. 

Ben kimseye bu uygulamaları kullanarak sıfırdan ileri düzeye kadar mükemmel İngilizce öğrenebileceğini söylemiyorum. Ama yine de bu uygulamalar senin öğrenme sürecinde sana epey fayda sağlayacağını düşündüğümden, sen deneme yanılma yöntemiyle vakit kaybetme diye en iyi uygulamaları senin için listeledim. İngilizce öğrenme sürecini verimli ve eğlenceli hale nasıl getirebileceğini düşünüyorsan bu blogdaki uygulamalar sana yardımcı olacaktır. 

KELİME BİLGİLERİNİ GELİŞTİR

Memrise

Çevrendeki dünyadan konuşmacılar, kendi ülkelerinin sokaklarında çekilen “Yerlisinden Öğren” videolarıyla İngilizce öğren! Bu uygulama sayesinde kelimelerin anlamlarını ve doğru telaffuzlarını öğrenirken, alıştırma oyunlarıyla hızlı tekrar yapabilirsin ve dinleme becerilerini geliştirebilirsin. Memrise ücretli mobil uygulaması olsa da ücretsiz olarak demo bölümlerini deneyebilirsin. Her gün 10 dakika bu uygulamayı kullanarak eğlenceli alışkanlık edin ve İngilizceni ilerlet.

App Store: İndir
Google Play: İndir

Drops

Drops ile her gün 5 dakika çalışarak kelime bilgini geliştir! Kelime öğrenmenin, alışılmış, sıkıcı ezberciliğin yerine, adrenalin dolu bir oyun olabileceğini hayal et. İşte bu uygulama”sıkıcı” kelimesini dil öğreniminden çıkartıyor. Faydalı kelimeler, muhteşem minimalist illüstrasyonlar ve hızlı mikro oyunlar aracılığıyla hafızana giriyor.
Eğlenceli tarafı mı? Günde yalnızca 5 dakikanı alıyor. Aslında bu aldığınız zamanın tamamı! Çılgınca mı? Evet. İşe yarıyor mu? Kesinlikle!

App Store: İndir
Google Play: İndir

Mondly

Mondly ile günlük ücretsiz derslerle İngilizceyi hızlı ve efektif bir şekilde öğren! Uygulama seni iki kişi arasındaki temel bir sohbet ile başlatıyor. Hızlıca temel kelimeleri öğrendikten sonra, bunları cümle ve anlatımlarında kullanıyorsun ve 45-dakikalık sürecin sonunda bu sohbeti sesinle tekrar oluşturabilirsin.

App Store: İndir
Google Play: İndir

Dil Öğrenme Kılavuzu

İngilizce öğrenirken başlangıç seviyede bilmen gereken kelimeleri öğrenmeye başlamak için bu uygulamayı indir! Bu dil öğrenme uygulamasında 800’den fazla sık kullanılan ifade ve sözcük yer alır. Bu kılavuz seyahatlerinizde, yabancı arkadaşlarınızla buluşmalarınızda, acil bir durum ortaya çıktığında veya başka birçok durumda sana çok faydalı olacaktır. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz ve kelimelerin otantik telaffuzları öğrenebilirsiniz.

App Store: İndir
Google Play: İndir

GRAMERİNİ GELİŞTİR

LearnEnglish Grammar

LearnEnglish Grammar uygulamasını İngilizce gramerini geliştirmek için hemen indir! Uygulama, pratik yapılması için 1000’lerce soru sunmakta ve İngilizce gramer becerilerini güçlendirmektedir. Pratik bölümünde, pratik sorularıyla kendi hızında çalışabilir veya test bölümünde bilgini sınayabilirsin. Bu uygulama tüm seviyedeki öğrenciler için uygundur ve tamamen ücretsizdir. 

App Store: İndir
Google Play: İndir

English Grammar In Use

Eğer gramer bilgini geliştirmek istiyorsan Cambridge University Press tarafından yayımlanan Raymond Murphy’s English Grammar in Use uygulamasını indir! Kitapta yer alan 145 ünitenin tümünü kapsayan bu uygulamanın içinde ayrıca kendini geliştirmen için tasarlanan interaktif alıştırmalar da bulunmaktadır. Bireysel çalışma için mükemmel uygulama olmakla birlikte istersen 145 ünitenin tümünü veya sadece ihtiyacın olanları satın alabilirsin. 

App Store: İndir
Google Play: İndir

DİL BECERİLERİNİ GELİŞTİR

BBC Learning English

BBC İngilizcenizi güncel tutmanın en iyi yolu! Bu uygulama ile dil bilgisi kurallarını öğren, telaffuzunu geliştir, topikal yeni hikayeler yoluyla günlük kullanılan dili, iş ingilizcesini, haberleri öğren. Üstelik ücretsiz olan bu uygulamayı dinleme parçalarını indirerek çevrimdışı kullanabilir ve kısa sınavlarla kendini test edebilirsin.

App Store: İndir
Google Play: İndir

Duolingo

Duolingo İngilizce öğrenmeye dair bilgileri otobüste, öğle tatilinde, spor salonunda ve hemen her yerde çalışabileceğin 15 dakikalık mini derslere sığdırarak bu bahaneye meydan okuyor! Bu İngilizce öğrenme uygulamasını kullanmak %100 ücretsiz, üstelik uygulama kullanıcı dostu ve her seviyeden İngilizce öğrenenlere hitap ediyor. Duolingo’dan yeni kelimeler öğrenebilir, telaffuzunu, yazma becerilerini ve temel dil bilgini geliştirebilirsin.

App Store: İndir
Google Store: İndir

Babbel

Kısa ve verimli derslerle İngilizce konuşma cesaretini geliştirmek için Babbel’i indir! Michigan Eyalet Üniversitesi araştırmalarına göre, Babbel uygulamasında 10 saat İngilizce dersi bitirenlerin %96’u gramer ve kelime bilgisi sınavlarında daha başarılı olmuştur. Araştırmaya katılanların %73’ü ise konuşma becerilerini daha hızlı geliştirmiştir. Dinleyerek, yazarak ve konuşarak daha iyi öğrenebilirsin. Uyulamanın belli bir kısmı ücretsiz olarak herkese açıktır. Ücretli kullancı olursan her yerde, her zaman offline modu ile İngilizce öğrenmeye devam edebilirsin.

App Store: İndir
Goodle Play: İndir

Busuu

Busuu ile dil öğrenmek basit, eğlenceli ve bir o kadar etkilidir. Çalışma Planı özelliği ile dil öğrenimini günlük programının içine rahatlıkla yerleştirebilirsin. Dil bilgisi birçok öğrenciye zor gelir. Yapay zekayı kullanan dil bilgisi aracı ile zor gelen konulara meydan okuduğun gibi mümkün olduğu kadar çok kelimeyi aklında tutarak öğrenebilirsin. Ücretli üyelik alarak başarılı olursan McGraw-Hill Education’dan resmi dil sertifikaları kazanabilir ve çevrimdışı modu ile her yerde pratik yapabilirsin.

App Store: İndir
Google Play: İndir

Simpler

Basit görsel kurallar ile hızlı bir şekilde İngilizce konuşmak için Simpler uygulamasını indir! Görsel kurallarla gramerini, kelime ve kuralları pekiştirmek için Simülatör ve Checkpoint gibi süper araçlarla dinleme ve anlama becerilerini geliştir. Adapte edilmiş İngilizceli dedektif hikayeleri ile bilgilerini pekiştir.

App Store: İndir
Goodle Play: İndir

LingoDeer

Profesyonel dil öğrenme ders kitabı tasarımcıları tarafından hazırlanmış bu uygulamadan yeni bir dil öğren! LingoDeer’in dil kursları: alfabe, kelime hazinesi, gramer, gezi cümleleri ve okuma becerisini geliştirmeyi kapsıyor. LingoDeer’in ders ve tekrar alıştırmalarını yaparak okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini sadece günde 10 dakika ile geliştir. Kendi kendine yeni bir dil öğrenmek LingoDeer ile gerçekten kolay ve efektif. Uygulamanın tüm özelliklerinden faydalanmak için ücretli üyeliğin olması gerekiyor.

App Store: İndir
Google Play: İndir

KONUŞARAK İNGİLİZCE ÖĞREN

Speaky

Speaky, dünya çapında dil partnerleri bulmana yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır! Uluslararası dil değişimi topluluğuna katıl ve pratik yaparak dil öğrenmenin faydalarını keşfet. Zaman kaybetmeden, en hızlı, en etkili ve doğal yolla konuşma becerilerini geliştir.

App Store: İndir
Google Play: İndir

Hello Talk

Hello Talk ile İngilizce öğrenirken sohbet et ve eğlen! Bu dil öğrenme topluluğunda ihtiyacına uygun dil partnerini bularak dil becerilerini ücretsiz bir şekilde geliştirebilirsin. Hello Talk VIP üyeliğiyle daha fazla ayrıcalığa sahip olabilirsin.

App Store: İndir
Google Play: İndir

Cambly

Cambly, bir online İngilizce öğrenme uygulamasıdır. Cambly ile ana dili İngilizce olan eğitmenlere video ile bağlanabilir ve anında görüntülü İngilizce konuşmaya başlayabilirsin. Başlangıç seviyesinde de olsan ileri seviyede de, dilini geliştirebilirsin. Ücretsiz  deneme için uygulamayı indir.

App Store: İndir
Google Play: İndir

OKUYARAK İNGİLİZCE ÖĞREN

Beelinguapp

Beelinguapp ile farklı hikayeleri yan yana okuyarak İngilizce öğren! İngilizce metin okuyup dinleme yap ve referans olarak kullanmak için aynı metni kendi dilinde okuma fırsatı sunan bu uygulama sesli kitap modeliyle sana ücretsiz, eğlenceli ve tanıdık metinlerle dil öğretir. Bilgi kartları, kurallar, ezber  yapmak yok. Haydi şimdi indir ve öğrenmeye başla.

App Store: İndir
Google Play: İndir

VİDEO İZLEYEREK İNGİLİZCE ÖĞREN

Voscreen

Voscreen ile ücretsiz film, müzik videosu, belgesel veya çizgi film izleyerek İngilizce öğren! Hayatın her alanından video-sorular ile İngilizce öğrenim sürecini kolay ve eğlenceli hale getir, motivasyonunu arttır, kelime hazneni, telaffuzunu, dinleme, hızlı okuma anlama becerini ve gramerini geliştir. Voscreen her seviye ve yaş için uygundur. Uygulamayı indirerek, Voscreen’le İngilizce’sini geliştiren milyonların arasına katıl ve her gün en az 20 video izleye başlayabilirsin.

App Store: İndir
Google Play: İndir

TED Talks

TED konuşmaları ile merakını giderirken ve dünyanı genişletirken İngilizce öğren! Olağanüstü insanlardan, konu ve ruh haline göre, teknolojiden bilime ve kendi psikolojinin sürprizlerine kadar uzanan 2,000’den fazla TED konuşmalarını uygulamayı indirerek ücretsiz izlemeye başla. Ayrıca videoları indirerek çevrimdışı izleyebilirsin.

App Store: İndir
Google Play: İndir

ABA English

ABA English’te sevdiğin video içeriklerle dil öğren! İlgi alanlarına, seviyene ve öğrenme hızına adapte edilmiş, kişiselleştirilmiş bu deneyimi keşfet. Ana dili İngilizce olan öğretmenlerin desteği ve etkili videolarla, canlı dersler, meditasyon podcast’leri, röportajlar, haber metinleri gibi çok daha kaynaklarla dil öğrenmeye başlayabilirsin. Uygulamayı indirerek tüm içeriklere 7 gün ücretsiz erişebilirsin. Eğer uygulamayı verimli bulursan premium üyelik edinebilirsin.

App Store: İndir
Google Play: İndir

Aziz Ahmedov

- Hayal Mühendisi & Hikaye Anlatıcısı
- Part-time İngilizce Öğretmeni & Gezgin
- Doğasever
- Amatör fotoğrafçı

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yolumuzu Takip Edin!