Şarm El-Şeyh’te Görülmesi Gereken 5 Yer

Sina Yarımadasının ucunda berrak denizi, su altındaki büyüleyici florası, 4 mevsim süren tropikal havası, dünyanın en güzel dalış merkezi oluşu, doğu ve batı kültürünün sentezi olan şehir merkezi, lüks tatil köyleri ve otelleri ile Şarm El-Şeyh turistlerin değişmeyen tatil rotası olma özelliğini taşıyor. Bu yazımda işte böylesine güzel bir şehirde mutlaka görmeniz gereken yerleri sizinle paylaşacağım. Keyifli okumalar! 🙂


Beni Sosyal Medyadan Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederim
🔖 Facebook: @yenidenyollara
 Instagram: @yenidenyollara 
 Youtube: @YenidenYollara TV


 

Mısır’da görülmesi gereken en iyi 7 yer hakkında yazımı okumak için tıklayınız!

Kahire’de görülmesi gereken 5 yer hakkında yazımı okumak için tıklayınız!

Aswan’da görülmesi gereken 5 yer hakkında yazımı okumak için tıklayınız!

Luxor’da görülmesi gereken 5 yer hakkında yazımı okumak için tıklayınız!

Dahab’da görülmesi gereken 5 yer hakkında yazımı okumak için tıklayınız!

5 – Tiran Adası

Dünyanın en önemli dalış noktalarından biri olan Tiran Adası’na tekne turlarına katılarak gidebilirsiniz. Tiran Adası’nın doğasını keşfedebilir yada masmavi koylarda şnorkel ekipmanlarınızla denize atlayıp birbirinden renkli balıklarla birlikte yüzebilirsiniz. Kızıldeniz’e başka hangi sebepten dolayı gidilir ki?

Tiran Adası

4 – Shark’s Plajı

Eğer güneşlenirken kitap okuyabileceğiniz, deniz dalgalarını dinleyerek manzarayı izleyebileceğiniz, sessiz sakin yer arıyorsanız, SOHO meydanının hemen yanında olan bu plajı tercih edebilirsiniz. Burada denizin keyfini sürerken çok sayıda su sporuyla da vakit geçirebilirsiniz.

Shark’s Plajı

3 – Ras Muhammed Milli Parkı

Denizler altında bin bir renk keşfi için farklı bir deneyim sunan Ras Mohammed Milli Parkına mutlaka gitmelisiniz. Su altındaki deniz hayatını, batıkları, mercanları ve mağaraları deneyimlemeniz gerekiyor. Sırf burada dalış yapmak için Mısır’a gidilir desem yalan olmaz.

Ras Muhammed Milli Parkı

2 – Sina Dağı ve St. Catherine Manastırı

Sina dağı Mısır’ın Sina Yarımadası’nda yer alan 2,285 metre yükseklikte bir dağdır. Dinler tarihinde de önemli yeri vardır. Şarm’da organize edilen gece veya gündüz turlarına katılabilirsiniz. Gece yıldızların altında, çölün ve dağın nefes kesen manzarası eşliğinde yürüyüp, sabaha karşı zirvede gün doğumunu izleyebilirsiniz. Gün doğumundan sonra Dünya’daki en eski manastırlardan biri olan St. Catherine Manastırı ziyaret etmeyi unutmayın.

1 – Naama Bay (Şehir Merkezi)

Şarm’da mutlaka gidilmesi gereken nokta ise Naama Bay’dir. Gitmeyenler Şarm El-Şeyh’i ziyaret etmiş sayılmaz desem yeridir.  Eğlenceli bir gece hayatı arıyorsanız burası tam size göre biçilmiş kaftan. Burası turistler için sonradan yapılmış. Restoran ve kafelerde dünya mutfağından çeşitli lezzetleri de deneyebilirsiniz. Bu bölge trafiğe kapalı olduğu için çok rahat yürüyebiliyorsunuz.

Naama Bay (Şehir Merkezi)

Beni Sosyal Medyadan Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederim
🔖 Facebook: @yenidenyollara
 Instagram: @yenidenyollara 
 Youtube: @YenidenYollara TV


O zaman hayallere yolculuk başlasın 🙂

Listenin sonuna geldik. Kahire’ye ölmeden önce gidin ve buraları mutlaka görün! 
Peki sizin Kahire’de en sevdiğiniz yer neresidir?

Aziz Ahmedov

- Hayal Mühendisi & Hikaye Anlatıcısı
- Part-time İngilizce Öğretmeni & Gezgin
- Doğasever
- Amatör fotoğrafçı

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yolumuzu Takip Edin!