Hayal Kampı Felsefesi Nedir?

Eskiden herkes ya tek başına yada kendi arkadaşlarıyla kampa giderdi. Fakat son 7 yılda, tabi sosyal medyanında etkisiyle, bir birini tanımayan, belki de hayatta bir biriyle hiç karşılaşamayacağı insanlar birlikte kamp yapmaya başladılar. Kısacası Türkiye’de toplu kamp yapma kültürü daha yeni yeni başlıyor aslında. Fakat ne yazık ki, insanlarda daha kamp yapma, doğayı koruma bilinci hala da oluşmadı. 


Beni Sosyal Medyadan Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederim
Facebook: @yenidenyollara
Instagram: @yenidenyollara 
Youtube: @YenidenYollara TV


Daha önceki toplu yapılan kamplarda karşılaştığımız durumlardan dolayı rahatsız olduğumuz için biz de kendi kamp felsefemiz doğrultusunda Hayal Kamplarını başlattık. Aslında bu serüvene bizden olanları bulma arayışı diyebiliriz. Yani bizim gibi düşünen, bizim kamp felsefemize uyan, aynı bilinçte olduğumuz insan, doğanın en büyük terapi olduğunu düşünen ve gerçekten doğayı seven ve koruyan insanları bulmak, tanışmak, arkadaş olmak istiyoruz.

Hayal Rotası Grubu | Avusor Buzul Gölü

HAYAL KAMPI ANAYASASI 

Madde 1
Hayal Kampı Etkinliklerini YenidenYollara Grubu Organize Eder

Hayal Kampı grubunun başka hiç bir grupla, platformla, dernekle, vs. ilişkisi yoktur. Bizi başka oluşumlarla karşılaştırmayınız!

Madde 2
Doğayı Temiz Bırakmalıyız

Doğa bizim alanımız değildir. Biz şehirlere taşınarak bu hakkımızı kaybettik. Doğa o alanda yaşayan diğer canlılarındır. Biz sadece misafiriz. Misafir gibi davranmalıyız. Doğa severler kampa en az 1 çöp poşetiyle gelmelidir. Hayal Kampında çöpümüzü yere atmamalıyız!

Madde 3 
Hayal Kampına “Toplu Kamp” Bilinci İle Gelmeliyiz

Hayal Kampı doğada bireyselliği değil, paylaşmanın mutluluğunu ve birlikte daha güzel bir Dünya’nın hayalini kurmayı hedefliyor. Kamp süresi boyunca toplu hareket etmeliyiz. Çadır kuracağımız alan ve ateş yakacağımız alan Hayal Kampı’nın organizasyon ekibi tarafından belirlenecektir.

Madde 4
Kamp Boyunca Empati Lütfen!

Güzel bir kamp etkinliği için ”EMPATİ” modunuzu açıp geliniz, lütfen. Bir birimize saygı duyalım. Etrafınızdaki insanlara rahatsızlık vermeye hakkımız yoktur.

Madde 5
Din Ve Siyaset Konuşmak Yasaktır!

Farklı amaçlar ve düşüncelerle gelmek isteyen arkadaşlar varsa gelmesinler. Açık ve net GELMEYİN. Farklı ideolojilerimiz ve düşüncelerimiz olabilir. Sonuç olarak hepimiz farklıyız.


Hayal Kampını Instagramdan Takip Et!
www.instagram.com/hayalkampi

HAYAL SEANSI

Hayal seansında  herkes tek ateş başına toplanıyor. Bu seansta sırasıyla açılış, hoş geldin, teşekkür konuşmaları yapılır. Sonra da HAYAL anlatılır.  Bu konuşmada hayal kurmanın lüks değil, esasında bir ihtiyaç olduğunu vurgulanır. Hepimiz aynı yıldızların altında daha güzel Dünya için 1 hayal kuruyoruz. Devamında herkes kendini tanıtır ve ateş başı sohbet muhabbet başlar. Bu etkinliğin amacı farkındalık yartamak ve insanlarla network kurmaktır. Hayal seansı her zaman kampın cumartesi akşamı olur.

HAYAL KAHVALTISI

Hayal Kampının en eğlenceli ve herkesin arı gibi çalıştığı zamanıdır Hayal kahvaltısı. Kampın son günü yani pazar sabahları hep birlikte kahvaltı yapıyoruz. 

Hayal Kampı 15, Sülüklü Göl |BOLU

Beni Sosyal Medyadan Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederim
Facebook: @yenidenyollara
Instagram: @yenidenyollara 
Youtube: @YenidenYollara TV


Mutluluk paylaşınca artar, dostluklar anılarla pekişir. En azından biz buna inanıyoruz. Hayal Kampının amacı, aynı yıldızların altında, eşit ortamda birlikte hayal kurmanın mutluluğunu yaşamak. Sizin kamp alanından gülümseyerek ayrılmanızdan başka bir şey istemiyoruz.

Hadi o dikdörtgen prizmaya tıkılmayı bırakalım, ait olduğumuz yere-doğaya dönelim, az göğe bakalım.

Hayallerimize Yolculuk!
#hayalkafası
#YenidenYollara

Aziz Ahmedov

- Hayal Mühendisi & Hikaye Anlatıcısı
- Part-time İngilizce Öğretmeni & Gezgin
- Doğasever
- Amatör fotoğrafçı

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yolumuzu Takip Edin!