MARİNA PİRO: Küçük Minibüsünü Karavana Çevirip Dünya Turuna Çıktı


Ben ”Çok iyi geziyorsun” diye duymak için gezmiyorum. Ben kadınların da hayallerinin peşinde koşabileceğini ve tek başına da Dünya’yı gezebileceğini insanlara göstermek için yoldayım.

                                                                                                                 Marino Piro


Size önce işinden istifa eden, sonra sadece 550 Euro’ya eski arabasını eve dönüştüren ve köpeği Odie ile dönüşü belli olmayan Dünya turuna çıkan kadından bahsetmek istiyorum. Kurulu düzeni reddedip, her şeyi geride bırakıp Dünya turuna çıkmak kolay olmamalı değil mi? Hem de KADIN başına.. İşte Marina Piro’nun hikayesi:


Beni Sosyal Medyadan Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederim:
? Facebook: @yenidenyollara
 Instagram: @yenidenyollara
 Youtube: @YenidenYollara TV


İtalyalı Marino Piro her zaman gezmeyi seven fakat bir türlü zaman bulamayan, İngiltere’de  9-5 işi olan beyaz yakalı kadındı. Önce istifa etti. Kapitalist içinde materyalistçe yaşamayı reddetti. Ve hayallerini gerçekleştirmek için yola çıktı.

Marina şunları diyor: ”Gelecek nesillere daha iyi bir Dünya bırakmak için harekete geçen küçük topluluklarla birlikte olmak ve Dünya’da yaşayan bütün canlılarla birlikte yaşamayı öğrenmek istiyorum. Gece nerede yatacağımı bile düşünmek beni sevindiriyor”

Marina: 2001  model beş kapılı Renault Kangoo arabasını eve dönüştürmeden önce 2 ay boyunca sürekli araştırdım. ”Hızlı yap” rehber kitaplarda, videolarda sürekli bu işleri yapanların erkek olduğunun farkına vardım. Tek kadın başıma çok zorlandım, ölçüleri tutturamadım, çok yavaş ilerledim. Fakat hiç pes etmedim, uğraştım ve kendi karavanımı kendim yaptım. Üstelik 550 Euro gibi çok az para harcadım bunun için.


Beni Sosyal Medyadan Takip Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederim:
? Facebook: @yenidenyollara
 Instagram: @yenidenyollara
 Youtube: @YenidenYollara TV


Marina yeni hayatını seviyor ve minimal yaşayarak, gereksiz harcamalarını kısıtlayarak, kısa süreli, gönüllü işlerde çalışarak gidebildiği yere kadar gitmeyi, gezmeyi hedefliyor. En büyük hayali Dünya’daki diğer kadınlara ilham kaynağı olmak. Onların da hayal kurmasını ve peşinden gitmesini istiyor.

Marina’nın Dünya Turunu Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz

Blog: PamTheVan.Com

Intagram: PamTheVan

Youtube: PamTheVan

Facebook: PamTheVan

Marina karavanını anlatıyor (videoyu izlemek için tıklayınız)

 

 

 

Aziz Ahmedov

- Hayal Mühendisi & Hikaye Anlatıcısı
- Part-time İngilizce Öğretmeni & Gezgin
- Doğasever
- Amatör fotoğrafçı

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yolumuzu Takip Edin!