Sarı Çöl, Mavi Deniz, Pembe Hayallerim | Mısır Günlüğü (3.Bölüm)

Çocukluk Hayallerimin Peşinde
Mısır Günlüğü

Şimdi Mısır günlüğümün 3. bölümünü okuyorsunuz.

Eğer 1. bölümü okumadıysanız lütfen sizi ”Kahire Macerası | Mısır Günlüğü (1.Bölüm)” ,

2. bölümü okumadıysanız Kuzeyden Güneye Yolculuk | Mısır Günlüğü (2.Bölüm) yazıma alalım!


Beni Sosyal Medyada takip ederek, beğenerek, paylaşarak destek verebilirsiniz: 
? Facebook: @yenidenyollara
 Instagram: @yenidenyollara
 Youtube: @YenidenYollara TV


Sabah erkenden kalktım Ahmed (kamp alanı sahibi) yine mis gibi kahvaltı hazırladı. Her şeyimi acele ile topladım. Feribota koştum, karşıya geçtim. Yolda hep son 2 haftayı düşündüm. Rüya gibi geçti gitti..ama güzel anılarla tekrar yola devam ediyor olmam beni mutlu ediyordu. Super Jet’ten 2 gün önce Hurghada’ya bilet almıştım. Yetiştim otobüse (Her zaman son ana kadar ertelemek gibi huyum olduğu için çok defa yurt içi ve yurt dışı uçağımı, otobüsümü kaçırdım, bir fobi oluştu sanki. Bir türlü yenemedim).

https://www.instagram.com/p/BIAwts8BNl2/?hl=en


Antik Mısır-Afrika | HAYAL ROTASI Etkinliği Nedir?

Kısacası, hepimiz toplanıp Mısır’a, yani Afrika’ya gidiyoruz. 15 gün boyunca gezeceğiz. Bazen Antik ve Mistik Mısır’ı keşfedeceğiz, bazen de Kızıldeniz’de balıklarla birlikte yüzeceğiz. Yol boyunca efsane manzaraları izleyeceğiz. Ve bol bol eğleneceğiz. Sen DA Gel!

Etkinlik Detayları İçin Tıklayınız! 

Hayal Rotası-Mısır Turu

Neyse yola devam. Uykuya dalmışım. Bir an gözümü açtım, anaaam her yer çöl (Bu arada çölleri ve denizleri seviyorum. Çöller bana sonsuzluğu anlatıyor sessiz sıcak esen rüzgarlarıyla, denizler ise özgürlüğü fısıldıyor kulağıma). Harika manzara vardı açıkçası.

Yine Bir Gün Çöllerdeyim

3 saat sonra Kızıldeniz’e kıyısı olan Hurghada’ya geldim. Otobüstekiler indi gittiler, her biri kendi evlerine. Yine kalacak yer yok, yine plan yok, yine yeni şehir, yine kimsesiz sokağın ortasındayım (Siz de bunu deneyin. Çok heyecanlı oluyor). Oturdum bir kenara Trip Advisor’dan otel arıyorum, para cepte bol sanki, illa da havuzlu deniz manzaralı odada kalacağım 2 gece dedim kendime. Ve buldum. Sea Horse Hotel 125 EGP tek geceliği, kliması, odada banyosu, kocaman havuzu ve deniz manzarası var. Ne daha ne isteyeyim. Haritadaki konumuna bakarak, direk bir dolmuşla gittim. Yerleştim.

Hurghada’da Kaldığım Otel

Dalış veya şnorkel yapacaktım. Fiyatları öğrenince vazgeçtim. Yok kalsın bu sefer. Ertesi gün sadece Mısır’lıların girebildiği plaja girmeyi başardım. Diğer plajlar tamamen turistleri kazıklama amacı gütmektedir. Bütün gün turkuaz deniz ve akşamında enfes gün batımı. Hurghada bu kadardı benim için. Keyif aldığım şehirdi. Bir hayal kurdum, peşinden koşuyorum.

https://www.instagram.com/p/BH2XQaLhgu5/?taken-by=yenidenyollara&hl=en

(13-14 Temmuz 2016-Hurghada)

Son 9 günde çok şey yaşadım. Bazen mutluydum, bazen de üzgün. Bazen çok özgürdüm sonsuz çöllerde koşarken, dağ tepelerinde üşüyerek güneşi beklerken. Bazen de korktum kocaman denizin içinde ilk defa şnorkel yaparken. Balıkları izledim, özgürlüğü, sevgiyi, barışı anlatıyorlardı.

Kırmızı Kanyon | Sina Yarımadası, MISIR

Kızıldeniz kaç kişinin hayali bilemem ama herkes bu denizin sessizliğinde boğulmalı her sabah. Gün batımı izlenmeli. Yüzülmeli. Dalış yapılmalı. Şnorkel yapılmalı. Sınır yok bu denizin altında. Kavga yok. Çıkar savaşları yok. Gürültü yok. Bu denizin altı çok zengin. Dünyada eşi benzeri olmayan balıklar var burada. Renkliydiler, farklıydılar ama kendi aralarında anlaşıyorlardı.

https://www.youtube.com/watch?v=dq8Xn5HJquk

Kimi anlatayım? İlk şnorkel öğretmenimi mi? Ya da, bugünden sonra kardeşiz diyen restoran sahibi Mahmudu mu?
Sevmek lazım, hem de çok, çok sevmek lazım. Bütün insanları sevmek lazım. İnsanlar mükemmel varlıklardır. İnsanları seviyorum. Siz de sevin, kucaklayın. Farklı bir dünya hala mümkün. Ama önce kendinizi sevin. Kendinizi sevmezseniz diğer insanları asla sevemezsiniz.

Sina Dağına Birlikte Tırmandık

Anlatılacak anılarımız olsun diyorum herkese. Yaşanmış, ama dolu dolu hissederek yaşanmış hayatlarımız olsun. İyi insanlarımız, güzel hikayelerimiz olsun 50 sene sonra anlatacak. Belki de yarın ölebiliriz.
Kendime ve herkese, beni bilen, tanıyan herkese ispat ettim. Hayalleriniz varsa ve inanıyorsanız, asla vazgeçmeyin, peşinden koşun! Yapabilirsiniz! Ben çocukluk hayalimi fazlasıyla gerçekleştirdim ve yaşadım. Bir hayal kurdum, peşinden koşuyorum.

(15-23 Temmuz 2016-Dahab)


Beni Sosyal Medyada takip ederek, beğenerek, paylaşarak destek verebilirsiniz: 
? Facebook: @yenidenyollara
 Instagram: @yenidenyollara
 Youtube: @YenidenYollara TV


Veeeee BONUS!!!
(Videoyu izlemek için tıkla, lütfen!)

https://www.youtube.com/watch?v=BZ4lxO41yK4&t=4s

 


Mısır yolculuğum sona erdi. Mutlu  son!  Mısır günlüğümün 3. bölümünü okudunuz.

Eğer 1. bölümü okumadıysanız lütfen sizi ”Kahire Macerası | Mısır Günlüğü (1.Bölüm)” ,

2. bölümü okumadıysanız Kuzeyden Güneye Yolculuk | Mısır Günlüğü (2.Bölüm) yazıma alalım!


 

Takip etmeye bir yerden başlamak gerek 🙂

FACEBOOK: @YenidenYollara   INSTAGRAM: @YenidenYollara   YOUTUBE: @YenidenYollara TV

Aziz Ahmedov

- Hayal Mühendisi & Hikaye Anlatıcısı
- Part-time İngilizce Öğretmeni & Gezgin
- Doğasever
- Amatör fotoğrafçı

Add comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yolumuzu Takip Edin!